Szafki nocne – dekoracja sypialni

Szafki nocne – dekoracja sypialni

Nocne szafki i stoliki stanowią bardzo istotną część wyposażenia sypialni, nadają jej dodatkowej ozdobności, ponadczasowego charakteru, są nierozerwalnym elementem aranżacji wnętrza każdej sypialni. Meble są bardzo pożyteczne i funkcjonalne, przydają się między innymi w sytuacji kiedy istnieje potrzeba, aby odłożyć książkę, okulary lub szklankę wody. Szafki nocne często znajdują także zastosowanie dla lampek nocnych, bowiem lampki znajdują się właśnie na szafkach sypialnianych.Tego rodzaju mebel cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem także poprzez budzik, który dzięki jej znajduje się zawsze na wyciągnięcie ręki.

Szafki nocne dopasowane do konkretnych wnętrz

Bardzo ważną kwestią podczas wyboru szafki nocnej do sypialni jest jej odpowiednie dopasowanie, bowiem ma to ogromne znaczenie. Aczkolwiek sam wybór szafki nie należy do zbyt trudnych zadań, jest to raczej czynność sprawiająca przyjemność. Jednak warto wybierać szafki i stoliki nocne w komplecie, czyli z tej samej serii, co pozostałe meble w wyposażeniu sypialni, do których zaliczyć można: łóżko, komodę, szafę, oraz toaletkę. Dzięki takiemu zastosowaniu masz pewność, iż cały wystrój jak i design zostanie zachowany w jednakowym stylu i klimacie. Warto pamiętać aby:

  • kupna szafek i stolików nocnych nie odkładać na ostatnią chwilę
  • najlepiej zdecydować się na zakup w jednym, tym samym czasie co pozostałe meble, ma to szczególne znaczenie w przypadku mebli drewnianych, ponieważ jak wiadomo drewno jest materiałem, który pod wpływem mijającego czasu oraz promieni słonecznych może zmienić swój odcień.

Zamówienie wszystkich mebli do sypialni w jednym czasie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bowiem dzięki temu masz pewność, iż cały komplet mebli będzie równomiernie wybarwiony.

Szafki nocne- nowoczesny i modny styl

Warto zaznaczyć, iż nocne szafki powinno wybierać się przede wszystkim w oparciu o styl wnętrza sypialni, ponieważ dużą rolę odgrywa to jak jest urządzona Twoja sypialnia. W ciemniejszych sypialniach najczęściej stosuje się drewniane szafki nocne, olejowane lub woskowane. Ostatnim czasem coraz częściej do wnętrz urządzanych w nowoczesnym stylu znajdują zastosowanie szafki i stoliki nocne z drewna bukowego lub dębowego, które pokryte są lakierem naturalnym, zapewniającym dodatkową ochronę mebli. Dobrym rozwiązaniem są także szafki nocne, które połączone są z łóżkiem, ta opcja jest bardzo często wykorzystywana w nowoczesnych aranżacjach sypialnianych. Aby szafka nocna była w pełni funkcjonalna należy pamiętać, iż powinna zawierać zasuwaną szufladę, dzięki temu staje się bardziej użyteczna.

Ponadczasowe nocne szafki

Obecnie na rynku oprócz klasycznych szafek nocnych znaleźć można także bardziej fantazyjne, coraz częściej spotkać można własnoręcznie wykonane szafki nocne i stoliki z drewna. Do ich wykonania wykorzystuje się drewniane skrzynie ogrodowe, które odpowiednio wybarwione w kolorze białym idealnie nadają się do stylu skandynawskiego. Łączenie różnych stylów w aranżacji wnętrza sypialni staje się coraz bardziej modne w obecnym czasie.

Podczas wyboru nocnej szafki należy pamiętać przede wszystkim aby wybrany mebel był funkcjonalny i praktyczny! A jeśli chcesz kupić stylową szafkę nocną zajrzyj na stronę https://www.scandishop.pl/szafki-nocne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.