Osteopata nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci

Osteopata nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci

Osteopatia jeszcze do niedawna była kojarzona ze swego rodzaju magicznymi trikami, dzięki którym pacjent mógł poczuć się lepiej. Niemniej jednak ci, którzy korzystali z pomocy osteopaty doskonale wiedzą, że w jego pracy nie ma nic magicznego – za pożądanymi efektami stoją tylko i wyłącznie nauka i doświadczenie. Osteopata we Wrocławiu może pomóc nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. W jakich przypadkach warto się do niego udać? 

Problemy niemowlaka

Osteopata we Wrocławiu przyjmuje nawet bardzo maleńkich pacjentów. Wśród nich są również niemowlęta, które często cierpią na różnego typu dolegliwości, jednak nie potrafią powiedzieć jeszcze, co im dolega. Do najpowszechniejszych problemów wieku niemowlęcego należą kolki, ulewanie czy nieumiejętność efektywnego ssania. Nawet lekarze często nie wiedzą, jaka jest ich przyczyna. Nakazują oni, aby problem przeczekać, gdyż powinien on minąć samoistnie. Rzeczywiście, większość tego typu problemów mija po pewnym czasie, jednak do tego momentu cierpi maluszek, a także bezradni rodzice. Tymczasem odpowiedzią na pytanie, gdzie leży źródło problemu, mogą być słabo wykształcone pewne partie mięśni odpowiedzialne właśnie za ssanie czy pracę układu pokarmowego. Większość lekarzy nie wysyła pacjentów do osteopaty sądząc, że niemowlaki są zbyt małe, aby mogły skorzystać z jego pomocy. Tymczasem ni bardziej mylnego – dobry osteopata we Wrocławiu jest w stanie pomóc każdemu dziecku. Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania do podjęcia terapii, jednak przed jej rozpoczęciem osteopata przeprowadza wnikliwy wywiad z rodzicami, dzięki któremu może zakwalifikować dziecko do leczenia.

Czy warto?

Poprzednie pokolenia nie znały osteopatii i doskonale sobie radziły z wychowaniem dzieci. Niemniej jednak nikt nie mówi dziś o tym, jak bardzo maluszki musiały cierpieć, gdy po raz kolejny przechodziły atak kolki lub nie umiały najeść się, gdyż niemożliwe było dla nich chwycenie butelki czy piersi. Co więcej, osteopatia może pomagać także w przypadku nawracających infekcji górnych dróg oddechowych lub przy częstych bólach głowy. Oczywiście nie obejdzie się bez wnikliwej diagnostyki lekarskiej, jednak pomoc osteopaty może finalnie okazać się nieoceniona. Pacjenci skarżą się jedynie na to, że trudno dostać się do dobrego osteopaty dziecięcego. Rzeczywiście, dobrych specjalistów jest mało, a co więcej ich terminarz jest wypełniony po brzegi. Warto jednak, równocześnie z diagnostyką lekarską, umówić się na wizytę do osteopaty, który może w krótkim czasie pomóc dziecku. 

Dowiedz się więcej na stronie: https://osteopata-wroclaw.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.