Obrusy plamoodporne – cudowny wynalazek

Obrusy plamoodporne – cudowny wynalazek

Nie tylko ładnie wygląda, ale również chroni przed powstawaniem zabrudzeń. Obrus plamoodporny, gdyż o nim mowa, to cudowny wynalazek przyszłości, który doceniają nie tylko gospodynie domowe, ale również właściciele restauracji czy domów weselnych. Oprócz tego, że nie wchłania wilgoci to dodatkowo efektownie się prezentuje. W rezultacie, można go dopasować na każdy rodzaj przyjęcia oraz w każdy wystrój pomieszczenia. Dlaczego jest odporny na zabrudzenia? Jak o niego dbać? Jakie modele znajdują się w sprzedaży? 

Obrus, który nie przyjmuje zabrudzeń – jak to możliwe?

Obrusy plamoodporne swój fenomen zawdzięczają zastosowaniu specjalnej powłoki, która ściśle przylegając do nici, chroni je przed powstawaniem trudnych do usunięcia zabrudzeń. W przeciwieństwie do klasycznych, hydrofilowych modeli, które natychmiast pochłaniają cząsteczki płynów, utrudniając ich późniejsze wywabienie. Dla obrusów plamoodpornych nie straszne są nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia. Gdy tylko cokolwiek wyleje się na ich powierzchnię, jedyne, co należy zrobić, to usunąć je ręcznikiem papierowym.  

Jak dbać o obrusy plamoodporne? 

Choć obrusy plamoodporne nie wchłaniają zabrudzeń, dla utrzymania ich efektownego wyglądu zaleca się regularne odświeżanie. Bez względu na to, z czego są wykonane oraz jakie posiadają wykończenie, należy prać je w niezbyt ciepłej wodzie (maksymalnie 40 stopni), koniecznie przy użyciu delikatnych środków czyszczących. Nie zaleca się stosowania agresywnych detergentów ani wybielaczy, albowiem mogłyby zniszczyć jego delikatną strukturę. A wtedy obrusy plamoodporne byłyby odporne na przyjmowanie zabrudzeń tylko z nazwy… 

Wybór obrusu – czym powinien być uwarunkowany?

To, jaki obrus plamoodporny wybierzemy do swojego wnętrza, jest w dużej mierze uwarunkowane osobistymi preferencjami i wystrojem pomieszczenia. W sprzedaży bowiem znajdziemy klasyczne, białe nakrycia – idealne na wiele uroczystych spotkań i przyjęć okolicznościowych oraz kolorowe modele – doskonałe do codziennego użytku. Mogą być gładkie, pozbawione wzorów, jak również wzbogacone dekoracyjnymi akcentami, np. gipiurą, marokańską koniczyną, florystycznymi printami czy płatkami śniegu – w sam raz na święta Bożego Narodzenia. Warto pamiętać, że o ile wygląd gładkich, stonowanych obrusów plamoodpornychmożna urozmaicić kontrastującymi podkładkami czy świecznikami, tak modele uszyte z wzorzystych materiałów nie potrzebują dodatkowej oprawy. Są zatem chętnie wykorzystywane podczas imprez plenerowych, które odbywają się na świeżym powietrzu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.