Jakie meble do salonu fryzjerskiego wybrać?

Jakie meble do salonu fryzjerskiego wybrać?

Często, dokonując wyboru salonu fryzjerskiego, zwracamy uwagę nie tylko na personel, ale także na elementy aranżacji wnętrza. Wystrój i panująca atmosfera w salonie również wpływa na jakość świadczonych usług. Odpowiednio dobrane meble do salonu fryzjerskiego, lustra oraz urządzenia mają wpływ na to, że praca przebiega sprawniej i bardziej komfortowo. Właściwe wyposażenie i urządzenie salonu fryzjerskiego nie jest taka prostą sprawą, ponieważ trzeba uwzględnić wiele czynników.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski może być zaaranżowany w rozmaitej stylistyce, zależy to w dużej mierze od wielkości pomieszczenia i indywidualnych preferencji właścicieli. W zależności od wybranej estetyki dobieramy też meble do salonu fryzjerskiego. Najważniejszym meblem jest oczywiście odpowiedni fotel fryzjerski, który musi być wygodny nie tylko dla klienta, ale także dla pracującego przy nim fryzjera. Fotel powinien być obrotowy i mieć regulowane oparcia oraz podłokietniki, obicie wykonane z ekologicznej skóry jest łatwe do utrzymania w czystości.

Istotnym elementem mebli do salonu fryzjerskiego jest niezbędna w każdym salonie fryzjerskim konsola, czyli lustra z szafką z wysuwanymi szufladami. W znacznym stopniu ułatwia pracę, ponieważ fryzjer dzięki niej może mieć wszystkie akcesoria pod ręką, a klient dzięki dużym lustrom dokładnie widzi swoje odbicie i może równocześnie obserwować pracę fryzjera. Niezbędne w salonie fryzjerskim są także myjnie, które składają się z wygodnego fotela połączonego z umywalką. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, między innymi myjnie z funkcją masażu. Przydatnym meblem jest również taboret fryzjerski, który powinien mieć regulowaną wysokość i odpowiednio wyprofilowane siedzenie. Warto także zainwestować w odpowiednie krzesła do poczekalni, ponieważ klienci niejednokrotnie spędzają tam dosyć dużo czasu. Jeśli poświęcimy wystarczająco dużo uwagi meblom do salonu fryzjerskiego, czas ten na pewno nie będzie stracony, ponieważ klienci chętnie będą wracać do takiego miejsca.

Akcesoria fryzjerskie

Żaden salon fryzjerski nie może funkcjonować bez dobrych nożyczek fryzjerskich. Trzeba skompletować też maszynki do strzyżenia, lokówki prostownice i suszarki. Profesjonalne podejście do racy wymaga zaopatrzenia się w pelerynę osłaniającą dla klientów i fartuch ochronny dla fryzjera.

Dodatkowo warto zadbać o odpowiednie meble do salonu fryzjerskiego w miejscu, gdzie klienci oczekują na swoją kolej, może to być kanapa i fotele. Aby dodać przytulności niezbędne będą zielone rośliny i jakieś elementy dekoracyjne, np. obrazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.