Jak korzystać z rejestratora dźwięku podczas sesji?

Jak korzystać z rejestratora dźwięku podczas sesji?

Lustrzanki i aparaty bezlusterkowe są w stanie zrobić doskonałe zdjęcia i filmy video. Jeśli chcesz wzbogacić swoje materiały w element audio, zdecyduj się na rejestratory dźwięku. Rejestrują dźwięki podczas nagrywania. Pracując w ten sposób, musisz być bardziej zorganizowany i metodyczny.

Jak obsługiwać rejestrator dźwięku?

Jeśli masz mały budżet albo nie możesz wziąć ze sobą dużego sprzętu, zdecyduj się na kompaktowe, lekkie rejestratory dźwięku. Są bardzo poręczne i praktyczne. Poradzą sobie wyśmienicie z całym dźwiękiem podczas sesji zdjęciowej. Pierwszym krokiem jest skonfigurowanie urządzenia do nagrywania plików WAV 24-bit/48 kHz. To standard dla większości produkcji. Dlatego dźwięki wyróżniają się doskonałą jakością. Możesz je synchronizować z większością plików video. Jeśli zamierzasz dużo nagrywać, poszukaj kart SD o dużej pojemności do rejestratorów dźwięku. Trzymaj w torbie jedną lub dwie karty zapasowe. Nigdy nie wiadomo, kiedy Ci się przydadzą. Większość przenośnych rejestratorów cyfrowych ma wbudowane mikrofony o przyzwoitym brzmieniu. Pamiętaj, że nie mogą znajdować się bliżej niż 100-150 metrów od źródła dźwięku. Jeśli ktoś mówi przed kamerą, musisz znaleźć kreatywne sposoby na zbliżenie rejestratorów dźwięku. Często najlepszym rozwiązaniem jest  wykadrowanie ujęcia w średnim zbliżeniu.

Podłączenie zewnętrznego mikrofonu do rejestratora dźwięku

Korzystanie z zewnętrznego mikrofonu może pomóc w rozwiązaniu dwóch głównych problemów. Łatwiej jest go zbliżyć do rejestratorów dźwięku. Nie musisz się też martwić o hałas podczas obsługi i regulacji urządzeń. Istnieje wiele różnych rodzajów mikrofonów zewnętrznych, które można wykorzystać w rozmaitych sytuacjach. Pamiętaj, by dopasować je do konkretnego typu rejestratorów dźwięku. Wejścia XLR są przeznaczone do profesjonalnych mikrofonów. Z kolei mini-jack pasują do mikrofonów konsumenckich. Zwróć uwagę na to, by odpowiednio podłączyć rejestratory dźwięków. Ich doskonałą ofertę znajdziesz na https://riff.net.pl/1908-cyfrowe-rejestratory-dzwieku

Zalety wielościeżkowego rejestratora dźwiękowego

Jeśli chcesz nagrywać w domu, w zasadzie masz 2 możliwości konfiguracji swojego studia: komputerowy system nagrywania oraz wielościeżkowe rejestratory dźwięku.  Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Tym razem skupmy się na rejestratorach dźwięku. Możesz je w każdej chwili spakować do torby i wziąć ze sobą. Są kompatybilne z systemem operacyjnym komputera. Kolejną ważną zaletą rejestratorów dźwięku jest bezproblemowa konfiguracja. Praktycznie możesz od razu z nich korzystać. Jeśli chcesz, dodawaj do nich monitory, mikrofony, a nawet sprzęt zewnętrzny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.