Dlaczego warto korzystać z oprogramowania ERP dla firm?

Dlaczego warto korzystać z oprogramowania ERP dla firm?

Wiele małych i średnich firm, które uczestniczą w rynku jako dostawcy dla większych firm przemysłowych, często nie może uniknąć zaprojektowania własnego oprogramowania firmowego tak, aby było kompatybilne z aplikacjami ich stałych klientów. Dlatego w dzisiejszych czasach coraz częściej spotyka się firmy, które dostarczają już gotowe oprogramowanie spełniające określone potrzeby czy to pracowników niższego szczebla czy kadry zarządzającej.

W obszarze zarządzania towarami pracownicy czerpać mogą znaczne korzyści z korzystania z nowoczesnego oprogramowania. Często bez dedykowanego oprogramowania, które skupia pod jednym administracyjnym dachem coraz więcej obszarów firmy praca nie jest możliwa wręcz do wykonania. Szczególnie w magazynowaniu,  logistyce  i  planowaniu produkcji takie oprogramowanie biznesowe odgrywa decydującą rolę. Przyszłość oprogramowania biznesowego w coraz większym stopniu przenosi się na aplikacje internetowe oraz programy działające w chmurze. Bazy danych znajdują się w  chmurach,  do których dostępni są chronieni hasłem dostępni dla wszystkich uczestników rynku. Takie rozwiązania w chmurze już teraz oferują mniej złożone warianty współczesnego oprogramowania biznesowego, dzięki którym małe i średnie firmy oraz start-upy mogą sprawniej kontrolować swoją działalność.

Dlaczego warto sięgnąć po oprogramowanie?

Ogromną zaletą są koszty własnej infrastruktury IT, które w przypadku outsourcingu danych oraz korzystania z zewnętrznego oprogramowania praktycznie nie dotyczą firmy i są zredukowane do minimum. Nie ma potrzeby posiadania oddzielnej serwerowni przy kosztownych inwestycjach w sprzęt i oprogramowanie, w tym aktualizacje. Dostawcy oprogramowania zapewniają również automatyczne tworzenie kopii zapasowych danych, tworząc kopie zapasowe danych na wielu serwerach. Oprogramowanie dla przedsiębiorstw jest więc bardzo dużym ułatwieniem niezależnie od tego czy firma dopiero rozpoczyna swoją działalność czy jest już na bardziej zaawansowanym etapie. Dzięki temu programy zapewniają zawsze wysoki poziom niezawodności, który nigdy nie zakłóci w zauważalny sposób procesu operacyjnego w Twojej firmie. Nawet w przypadku awarii serwera, dostawa danych przeskakuje do kopii, której nie trzeba trzymać we własnym IT. Jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, gdyż oprogramowanie jest przede wszystkim proste w użyciu często z dodatkowym wsparciem w ramach abonamentu ze strony firmy zewnętrznej. O opłatach za samo korzystanie z serwera zewnętrznego nie warto wspominać w związku z udostępnianiem własnej struktury serwerowej. 

Ogólnie rzecz biorąc, każdy program dla firm wymaga nakładów finansowych na tworzenie kopii zapasowych, aktualizacje wersji lub koszty utrzymania. Ponieważ jednak są one zwykle pokrywane z miesięcznych zryczałtowanych opłat dla dostawców chmury, Twój dział księgowości również Ci podziękuje. Ten model kosztów można zaplanować i zapewnia automatyczną redukcję stałych kosztów operacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.